به علت نوسانات قیمت، حتما قبل از قطعی کردن سفارش، با ما تماس بگیرید!

به علت نوسان قیمت، قبل از نهایی‌کردن سفارش، با ما تماس بگیرید!

همه مقالات

خیابان منوچهری: تاریخچه، آدرس، بازار و …

خیابان منوچهری در تهران، هرگاه نام «منوچهری» به‌گوش مي‌رسد; ناخودآگاه ذهن‌ها به سوي خياباني مي‌رود كه در ميان دو خيابان «فردوسی» و «سعدی» جاي دارد; اما این نام برگرفته از چیست؟

«منوچهری دامغانی»، نام سراينده‌ی توانا، در سده‌هاي گذشته است كه بيشتر سروده‌هايش درباره‌ي طبيعت است; هرچند خود منوچهری سراینده هرگز نتوانست به اندازه فردوسی و سعدی آوازه داشته باشد; اما این خیابان کوچک، آوازه‌ای به اندازه خیابان سعدی و فردوسی برای خود دست و پا کرده است.

 

خیابان منوچهری

 

خیابان منوچهری تهران کجاست؟

پیش از آن‌که، نام منوچهری را بر این خیابان تهران بگذارند، آن را به نام باغ «ظهیرالدوله» می‌شناختند; قاجاری پر نفوذ و اندکی دوست‌دار ادب و هنر که مانند دیگر خویشاوندانش; که در همه‌جای ایران باغ و کاخ ساخته بودند; در آن نزدیکی باغ داشت. اما چرا این اندازه خیابان منوچهری، در میان مردم نامدار شده است؟

خیابان منوچهری در منطقه 12 تهران واقع شده است; منوچهري را خيابان «لاله‌زار نو»، به دو نيم مي‌كند; اين چهار راه، «كنت» نام دارد و بر نبش آن ساختمان سه طبقه بزرگي، هنوز خودنمايي مي‌كند; منوچهری از غرب به خیابان فردوسی، تقاطع لاله زار‌نو اواسط خیابان و در نهایت در شرق به خیابان سعدی ختم می‌شود; این خیابان در منطقه طرح ترافیک واقع شده است.

 

خیابان منوچهری

بازار عتیقه‌فروشان

سال‌هاست این خیابان در قلب تهران; بازار عتیقه‌فروشی‌های گمنام و مشهور نه تنها پایتخت که همه ایران است; آنهایی که سر و کارشان با عتیقه‌جات و اشیای قیمتی است; نشانی خیابان منوچهری را حتی دقیق‌تر از خانه‌شان از بر هستند; اینجا پشت ویترین‌ها، تاریخ را به تماشا گذاشته‌اند؛ تاریخی که قیمتش خیلی بیشتر از آن چیزی است که ما در کتاب‌های درسی خوانده‌ایم.

 

خیابان منوچهری

 

 اینجا، خیابان منوچهری 

 جزو قدیمی‌ترین خیابان‌های تهران است; این خیابان از سال 1350 به عنوان مرکزی برای فروش صنایع دستی و عتیقه معروف شد; اگر از سمت سعدی وارد خیابان شوید این مغازه‌های کیف، ساک و چمدان فروشی هستند که خودنمایی می‌کنند; بعد از آن نیز با انبوهی از فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی مواجه می‌شوید; ورود به این خیابان از سمت فردوسی هم شما را با دنیای دلارفروشان آشنا می‌کند.

اینجا منوچهری است؛ خیابانی که سال‌هاست مردم برای خرید اجناس مختلفی اعم از کیف و ساک‌دستی و چمدان تا انواع لوازم آرایشی به آن سر می‌زنند.

«منوچهري» عتیقه‌ترین خیابان تهران

خیابان منوچهری

هاليوود ايران

در خيابان منوچهري كوچه‌هاي گوناگوني هستند كه مانند خود منوچهري از ديرينگي برخوردارند; كوچه‌هاي چون «ارباب جمشيد»، مرد خوش‌نامي كه سال‌ها نماينده‌ي مجلس بود; اين كوچه در نزد سينماگران، به «هاليوود» ايران نامور است; زيرا «لوكيشن» صدها فيلمي بوده است كه در آن ساخته شده است; اين كوچه هنوز تاريخ روزگار قاجار و پهلوي را در خود دارد و بي‌گمان از اين پس نيز; فيلم‌هاي بسياري در آن ساخته خواهد شد; براي ساخت شهرک سينمايي نيز، از نماها و معماري به‌كار رفته در منوچهري و كوچه‌هاي آن به‌ويژه، ارباب جمشيد، الگو برداري شد.

وقتی سن و سالی نداشتم و به خانه پدربزرگ می‌رفتم همه چیز آن با زندگی امروزی فرق داشت; آینه قدیمی، اتوی زغالی، رادیوی ترانزیستوری، گلاب پاش، ظروف بلوری، شمعدان، صندلی‌های لهستانی و حتی چرخ خیاطی پدالی همه چیز آن خانه متعلق به گذشته بود; چیزهایی که امروزه شاید به سختی حتی در عتیقه‌ترین خیابان تهران آن ها را پیدا کنید.

بسياري بر اين‌باورند كه، خيابان منوچهري جايي براي ارزان خريدن و ارزان فروختن تاريخ ايران است; جايي كه بسياري از يافته‌هاي زيرخاكي، سر از آن، در مي‌آورند و به‌آساني دست‌به‌دست مي‌شوند.

امروزه از مغازه‌هاي كهن، شمار چنداني نمانده است و به‌جاي آن‌ها، ساک فروشي‌ها و مغازه‌های لوکس لوازم آرایشی جای آن مغازه‌های قدیمی را گرفته است

دستفروش‌های منوچهری

خیابان منوچهری

 

در همان آغاز خیابان، دستفروش‌هایی را می‌بینید; که سکه‌های ایرانی و خارجی، قدیمی و زنگ گرفته را در کاسه‌های بزرگ و کوچک ریخته‌اند و حس نوستالوژیک و کودکانه‌ی عشق به سکه را در رهگذران زنده می‌کنند.

پیرمردهای این کوچه، حتی اگر خریدار دست به نقد و کاسبی دندان‌گیری نداشته باشند; باز هر روز کنار خیابان بساط می‌کنند، پای بساط‌شان می‌نشینند و خودشان را با عتیقه‌های جورواجورشان سرگرم می‌کنند.

 

خیابان منوچهری

 

این خیابان امروزه به یکی از مراکز مهم اقتصادی و قطب لوازم آرایش نه تنها در تهران بلکه در کل ایران تبدیل شده است; از پاساژهای بزرگ تا مغازه‌هایی که تمامی برندهای معروف لوازم آرایش را در خود جای داده است.

 

ساعت کاری بازار خیابان منوچهری

ساعت کاری کاسبان خیابان منوچهری در روزهای عادی از 10 صبح تا 10 شب و در روزهای تعطیل بجز ایام شهادت و سوگواری از ساعت 11 صبح تا 3 بعد از ظهر است. در روزهای شهادت و ایام سوگواری به طور کامل تعطیل می‌باشد.

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به خیابان منوچهری

خیابان منوچهری تقریبا وسط سه ایشتگاه مترو هست که فاصل نسبتا یکسانی با این خیابان دارند.
1- ایستگاه مترو فردوسی: اگر در این ایستگاه پیاده شوید، حدودا 8 دقیقه (800 متر) به سمت جنوب حرکت کنید به اول خیابان منوچهری از سمت فردوسی خواهید رسید.

2- ایستگاه مترو دروازه دولت: اگر در این ایستگاه پیاده شوید، حدودا 5 دقیقه (500 متر) به سمت جنوب حرکت کنید به اول خیابان منوچهری از سمت سعدی خواهید رسید.

3- ایستگاه مترو سعدی: اگر در این ایستگاه پیاده شوید، حدودا 7 دقیقه (500 متر) به سمت شمال حرکت کنید به اول خیابان منوچهری از سمت سعدی خواهید رسید.

لیست فروشگاه‌های واقع در خیابان منوچهری

فروشگاه‌های خیابان منوچهری شامل صنف کیف، چمدان، انواع ساک و محصولات چرمی; عتیقه فروشان، ارز فروشان، لوازم آرایشی و بهداشتی، محصولات سلامت مو، انواع مو می‌باشد.

بزودی لیست کامل تمامی این فروشگاه‌ها به همراه شماره تماس و محدوده فعالیت به همین مقاله اضافه خواهد شد.

خرید از فروشگاه اینترنتی خیابان منوچهری

خیابان منوچهری یک فروشگاه اینترنتی مختص لوازم آرایشی، بهداشتی و محصولات سلامت مو است; که هدف خود را ارائه بهترین اطلاعات و خدمات به شما عزیزان در زمینه خرید مناسب‌ترین ملزومات آرایشی بنا کرده است. فرقی نمی‌کند کدام محصول را انتخاب می‌کنید; با جست و جوی محصولات مورد نظر خود، خواندن اطلاعات و مشخصات فنی آن‌ها و مقایسه با کالاهای مشابه، می‌توانید تجربه یک خرید عالی و به صرفه را در فروشگاه اینترنتی خیابان منوچهری داشته باشید.

در فروشگاه خیابان منوچهری گروه‌های مختلفی از محصولات آرایشی، بهداشتی و مو وجود دارد; که شما می‌توانید با جستجو در هر کدام از گروه‌ها، نتوع بسیاری از اجناس را مشاهده کنید; و بصورت آنلاین سفارش دهید و در نهایت از خرید خود مطمئن باشید.

اینستاگرام خیابان منوچهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
علاقه مندی
حساب کاربری من